понеділок, 30 листопада 2015 р.

Благодійний ярмарок



Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямоване на привертання уваги до їхніх проблем, захист їхньої гідності, прав і добробуту, на привертання уваги суспільства до переваг, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Тема кожного Дня ґрунтується на меті, заради якої цей день був проголошений, тобто повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів у житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій щодо інвалідів, прийнятої Генеральною Асамблеєю у 1982 році.

Наша підтримка

Учнівський колектив та працівники школи придбали зимове взуття (валянки) та передали нашим землякам, які зараз боронять свою землю в зоні АТО. З побажаннями  миру та швидшого  повернення нашим бійцям також передано листи та малюнки від учнів школи.

Вогонь скорботи в серці на віки



Голод — це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Сталінський режим вирішив голодом поставити український народ на коліна.
Український голодомор 1932 – 1933рр. визнаний злочином проти людства.
Аналоги таких подій в історії знайти складно, адже методом масового знищення людей було обрано голод.

З метою гідного вшанування пам’яті жертв і постраждалих від голодоморів та політичних репресій в Україні у нашій школі проведено  День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. Учні 9 класу (кл. кер. Дорош Р.М.) підготували захід «Вогонь скорботи в серці на віки».

«Книжчині іменини»



З метою розширення читацького світогляду, уявлень учнів про значення книг у житті людини, сприяння розвитку допитливості, інтересу до книжок, розвитку уміння знаходити відповіді на запитання, формування читацьких смаків, виховання любові та бережливого ставлення до книг, в Чапаєвській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Г.П. Берези відбулися «Книжкині іменини» - захід для учнів 2 – 4 класів (Бібліотекар Демешко Г.К.).

неділя, 22 листопада 2015 р.

Подорож до Канева



14 листопада учні школи відвідали Тарасову (Чернечу) гору - національну святиню українського народу, місце поховання видатного поета Тараса Шевченка.
Тарасова гора - мальовниче місце, з безліччю сходів на гору, і величезними віковими деревами, чисте лісове повітря, чудовий огляд, просто заспокійливі місця.
Захоплюючим стало підняття по понад 300 сходинках, аби помилуватись краєвидом на Дніпро та відвідати Тарасову могилу. У цей момент згадались слова із «Заповіту» Кобзаря: «Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі. Було видно, було чути, Як реве ревучий.» Дорогою до гори багато хто з учнів купив квіти, аби покласти їх до могили та вшанувати пам’ять Тарасу Григоровичу.                              
Дітям було цікаво і екскурсію слухати, і просто гуляти місцями, де колись ходив Тарас.
Ми відвідали музей, де ще раз дізналися про дитинство, формування світогляду Тараса Шевченка, про його творчий шлях.
Поряд з музеєм знаходиться Тарасова світлиця, в якій все, як і колись, нагадує про Тараса: на стінах – його портрет та картини, прикрашені вишитими рушниками. На столі – Книга вражень та «Кобзар» Т.Г.Шевченка. Біля вікна стоїть національний музичний інструмент українського народу – бандура, подібна до тієї, що завжди тут була.
З величезною цікавістю діти розглядали експонати у музеї народного мистецтва, а також Успенський собор – оригінальне місце, яке нагадує церкви Києво-Печерської лаври.
Ми на власному досвіді пересвідчились, що Канів – це дійсно священне місце для кожного, кому пощастило народитися українцем, бо він нерозривно пов’язаний із пам’яттю про Тараса Шевченка – чоловіка, пам’ятники якому зведено на всіх континентах Земної кулі.





субота, 21 листопада 2015 р.

16 листопада - Міжнародний день толерантності


     Толерантність – саме те, чого не вистачає зараз деяким людям і націям: терпіння, терпимість, розуміння, дружнє ставлення, спокій, адекватне сприйняття. Ураховуючи актуальність цієї  проблеми, з метою формування  в учнівської молоді необхідних життєвих цінностей, які відповідають загальнолюдським моральним принципам та навичок ефективної комунікації   для учнів 5 – Б класу практичним психологом  школи Водяник Н.В. проведено заняття з елементами тренінгу  «Вчимося бути толерантними».