понеділок, 28 лютого 2022 р.

Як поговорити з дітьми про війну?

 Як поговорити з дітьми про війну?

1. Враховуємо вік дитини - для того щоб говорити на їх мові - не обезцінюючи зміст, а пом'якшуючи звучання (особливо для малих) - воєнний стан, - тобто підбираємо доступні розумінню слова, наскільки це можливо.

2. Спокійним голосом говоримо, що ситуація зараз така ...... І може бути (називаємо: зникнути світло, лунати серена, потрібно буде перейти у сховище, переїхати до...)

3. Сказати про те, що необхідно вдягнути зручний одяг, і показати верхній одяг, який необхідно одягнути за потреби.

4. Звернути увагу, які речі важливі дитині у її рюкзаку - дайте можливість покласти те, що вона вважає за потрібне.

5. Дотриматися усіх звичайних ритуалів дня - сніданок, митися/почистити зубки/тощо.

6. Максимально не змінювати режим дня: дистанційна школа, хатні обов'язки і т.д.

7. Уважно до тембру голосу - від хвилювання ми часто говоримо або занадто лагідно, або занадто суворо, залишайтесь по максимумі собою.

Дитина вам скаже :"Мені страшно" - визнайте їх страх, і скажіть - "Мені теж, але я знаю що робити і тато (мама) теж знає. Є армія, яка обороняє, максимально захищає."

Дитина скаже: "Обійми!" - обіймайте без надриву, але часто нехай відпустить вас сама, не ви.

8. Розмови з близькими і подругами ведіть не при дитині, бережіть її вуха, а отже і стан.

вівторок, 22 лютого 2022 р.

Бібліотечний урок "Читаємо Сухомлинського" з учнями ГПД



                                                                                 

Тиждень рідної мови розпочато!

 До Міжнародного дня рідної мови, 21 лютого,  учні 11 класу  підготували для четвертокласників квест- гру       "О рідна мово, скарбе невмирущий неньки України".

Також випускники початкової школи позмагалися з випускниками старшої   школи і здобули перемогу у вікторині "Знавці рідної мови".





пʼятниця, 4 лютого 2022 р.

 02 лютого у Благодатнівській ЗОШ І – ІІІ ступенів ім. Г.П. Берези відбулась зустріч працівників закладу та батьківської громадськості  з начальником служби у справах дітей, сім’ї, молоді та спорту Золотоніського міськвиконкому Засенко Ніною Іванівною,  головним спеціалістом з виховної роботи відділу освіти Шитик Валентиною Вікторівною, депутатом міської ради  Головань Ларисою Борисівною та старшим інспектором ювенальної превенції Золотоніського РВП ГУНП в  Черкаській  області Шкварою Юлією Володимирівною.   

Головною метою зустрічі було попередження протиправних дій з боку дітей та застереження їх від небезпеки. Розмова йшла про види правопорушень, які часто трапляються у шкільному середовищі та на вулиці, про правила безпечного поводження в Інтернеті, особливу увагу приділили темі булінгу в сучасному суспільстві.

Присутнім також пояснили, як діяти в небезпечних ситуаціях.